Kim jest wheyman?

Image

wheyman?

Podróżnik, zapalony couchsurfer i bloger, a w czasie wolnym od powyższego – pełnoetatowy pracownik korporacji. Kombinację tych elementów nazywa Wielką Przygodą.

Przez ponad 10 lat prowadził blog „Sky is NOT the limit”, w którym opisuje życie codzienne na egzotycznej emigracji w najbogatszym kraju świata – Katarze. Dzięki pracy w liniach lotniczych, stałym elementem codzienności są właśnie podróże, w których najbardziej skupia się na procesach, które na każdą wyprawę się składają.

Podróżnicze przygody opisuje słowami, lecz ubiera je w niezwykłą perspektywę pełną liczb i wyliczeń (więcej tu wykresów niż zdjęć). Przy tempie jego podróży, te dość dziwaczne statystyki wydają się najlepszym sposobem na ich podsumowanie.

Jego wyprawy są zawsze spontaniczne, prawie zawsze zbyt krótkie, często szalone, a czasami wręcz nieracjonalne. Przy czym wycieczki dookoła świata w sześć dni nie uważa ani za zbyt krótką, ani szaloną. Choć nie jest to zawsze oczywiste, stara się unikać sztampy…

Celem jego podróży jest poszukiwanie ludzi i miejsc, do których chciałby kiedyś wrócić – kilka takich miejsc już znalazł, zwłaszcza na Dalekim Wschodzie i Australii.

I jeśli czasem przejdzie mu przez myśl pytanie: co ja tu robię?, to niezależnie od miejsca, w którym przebywa, odpowiada w ten sam sposób: ja tu spełniam marzenia!